Concurs - Simțim Românește

CONCURSUL SCOLAR

„SIMTIM ROMÂNESTE”

În data de 29 noiembrie 2017 a avut loc în cadrul Scolii Gimnaziale „Hermann Oberth” a IV-a editie a Concursului „Simtim Româneste”, organizat cu ocazia Zilei Nationale a României.

La aceasta activitate au participat echipe de câte doi elevi ai claselor a VII-a si a VIII-a, coordonati de d-l profesor Mihai Chiriac. Concurentii s-au pregatit intens si au dat dovada de implicare si interes expunându-si în fata colegilor cunostintele acumulate.

Munca depusa a fost în final rasplatita prin diploma de participare si aplauze calduroase din partea publicului.

Felicitari domnului profesor Mihai Chiriac pentru organizarea si coordonarea întregului eveniment, domnului profesor Ioan Cotoi pentru sprijinul acordat. Multumiri doamnelor profesor Christa Ziegler, Gabriela Stanciu si domnului profesor Florin Cincan pentru participarea alaturi de elevi la Concursul „Simtim Româneste”!

Medias, 29.noiembrie 2017